WPROWADZENIE RELIKWII św. Ojca Pio w Parafii św. Wojciecha

Dnia 4 marca br. podczas Rekolekcji Wielkopostnych, nasza wspólnota przeżywała uroczystość wprowadzenia relikwii św. Ojca Pio. Ten świątobliwy kapłan zakonu franciszkanów – kapucynów, większą część swojego życia spędził w klasztorze w San Giovanni Rotondo. Tutaj 20 września 1918 r. otrzymał stygmaty krwawiące rany na dłoniach, stopach i boku, upamiętniające rany krzyżowe Chrystusa, które nosił na swoim ciele przez kolejnych pięćdziesiąt lat. Zakładał Grupy Modlitwy, założył nowoczesny szpital – „Dom Ulgi w Cierpieniu”. Zasłynął jako spowiednik i kierownik duchowy, już za życia wypraszający wiernym liczne łaski. Relikwie św. Ojca Pio, przywiezione na prośbę ks. proboszcza kan. Adama Filarskiego przez ojca rekolekcjonistę Krzysztofa Gajewskiego (kapucyna), wniesiono w uroczystej procesji na rozpoczęcie Mszy św. Podczas niej zostało wysłuchane kazanie moderatora Grup Modlitwy św. Ojca Pio (ojca Bogusława Piechuty). Na zakończenie Eucharystii kapłani i wierni oddali cześć relikwiom, które pozostaną w parafii. Stanowi je cząstka bandaża, chroniącego krwawiące rany stygmatów Ojca Pio.