XXXIV niedziela w ciągu roku – 21.11.2021r.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Kościelny i prosimy Dobrego Boga aby królował w naszych sercach.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. Dzisiaj swoje patronalne święto obchodzi Akcja Katolicka w intencji której zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17.00.

3. W biurze parafialnym proszę składać roczne zdrowaśki za zmarłych, które będą odmawiane od przyszłej niedzieli przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.

4. Dyrektor Działdowskiego Centrum Caritas informuje, że w dniach 26 i 27 listopada (piątek i sobota) na terenie Miasta i Gminy Działdowo odbędzie się świąteczna zbiórka żywności. Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o składanie w wyznaczonych sklepach artykułów spożywczych z długim terminem ważności. Zebrana żywność trafi do najbardziej potrzebujących rodzin.

5.We wtorek przypada 23-eci dzień miesiąca. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio. Po Mszy św. adoracja jego relikwii. Spotkanie grupy modlitewnej św. ojca Pio w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Zgodnie z zapowiedzią – dzisiaj po Mszach św. przed kościołami zbiórka do puszek jako nasza pomoc dla uchodźców.

7. W minionym tygodniu spośród nas odeszli:

– śp. Alicja Markowska, lat 77 z ul. Nidzickiej

– śp. Edward Zdunek, lat 60 z ul. Norwida

– śp. Adam Kobyliński, lat 47 z Kisin                    … dobry Jezu a nasz Panie …