Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXVIII niedziela w ciągu roku – 14.X.2018 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 2. Jutro o godz. 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Msza św. w intencji Amazonek. Po Mszy św. IX Marsz Życia i Nadziei.
 3. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja relikwii.
 4. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Z tej racji budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II, zbierając po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 5. W czwartek 18 października o godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Msza św. z okazji 20- lecia Działdowskiego Centrum Caritas. Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w salce parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym dniu kolekta z przeznaczeniem na misje święte.
 8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować zmarłym za wszelkie otrzymane dobro jest modlitwa. Można zamawiać Msze św. za zmarłych oraz Zdrowaśki jednorazowe oraz roczne. Za zmarłych w zdrowaśkach jednorazowych będziemy się modlić na różańcu przez cały tydzień, natomiast zdrowaśki roczne odmawiane będą w niedziele przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15. Msze św. zbiorowe odprawiane będą w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

XXVII niedziela w ciągu roku – 7.X.2018 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświecenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców.
 3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Prosimy o zabranie świec.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej racji budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II, zbierając po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 5. Za tydzień kolekta inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii.
 6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować zmarłym za wszelkie otrzymane dobro jest modlitwa. Można zamawiać Msze św. za zmarłych oraz Zdrowaśki jednorazowe oraz roczne.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana:

+ śp. Daniela Ful l. 83, zam. przy Norwida

+ śp. Marianna Lipińska l.85, zam. przy Norwida

+ śp. Eugenia Putyrska l. 95, zam. przy Wyszyńskiego

 

XXVI niedziela w ciągu roku – 30. 09. 2018 r.

 1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę września, kończymy odmawianie Zdrowasiek rocznych. W październiku za wszystkich zmarłych odmawiamy różaniec.
 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Podczas spotkania poświęcenie Różańców.
 4. W przyszłą niedzielę 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o godz. 7.00, a w pierwszą sobotę tradycyjnie o godz. 6.30.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, w piątek natomiast od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 17.00
 6. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz i ks. Adam w miesiącu październiku i listopadzie udadzą się w drugi piątek miesiąca, a ks. Łukasz w drugą sobotę miesiąca. Zmiany spowodowane są wizytą ks. Biskupa w naszej parafii w najbliższy piątek a w listopadzie z racji dnia Wszystkich Zmarłych.
 8. W piątek o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej.
 9. Spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 10. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Msze św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Łukasz Brzozowski l. 31 zam. przy Norwida

+ sp. Barbara Ludwiczak l. 77 zam. przy Karłowicza

 

XXV niedziela w ciągu roku – 23.09.2018r.

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 2. W piątek 28 września o godz. 15.00 w miastach całej Polski odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. W Działdowie gromadzimy się w piątek o godz. 15.00 tradycyjnie na Rynku przy fontannie.
 3. W przyszłą niedzielę 30 września, ostatnią niedzielę miesiąca, kończymy odmawianie zdrowasiek rocznych za naszych bliskich zmarłych. W miesiącu październiku za wszystkich zmarłych odmawiać będziemy różaniec.
 4. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w sobotę 6 października. Zapisy z wpłatami codziennie w godz. 10.00 – 15.00 przy ul. Warmińskiej 9 oraz dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach św. w naszym kościele. Koszt 40 zł.
 5. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 6. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholce parafialnej zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej, natomiast wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30 do salki.

XXIV niedziela w ciągu roku – 16.09.2018r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla wszystkich katechetów z naszej parafii w salce parafialnej.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w czwartek natomiast św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w sobotę 6 października. Zapisy z wpłatami codziennie w godz. 10.00 – 15.00 przy ul. Warmińskiej 9 oraz w niedzielę 23 i 30 września po Mszach św. w naszym kościele. Koszt 40 zł.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia prace nasza schola parafialna. Wszystkie śpiewające dzieci – chłopców i dziewczęta zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
 6. Działdowskie Centrum CARITAS przy współpracy z siecią sklepów Biedronka włącza się w ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”, której celem jest pomoc ludziom starszym, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka ta odbędzie się 21 i 22 września 2018 r. (piątek i sobota), w sklepach Biedronka na Terenia Działdowa.
 7. Spotkanie modlitewnej grupy o. Pio we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

      XXIII niedziela w ciągu roku – 9.09.2018r.

 1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. z poświeceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
 2. W środę 12 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.
 3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Prosimy o zabranie świec.
 4. W przyszłą niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia prace nasza schola parafialna. Wszystkie śpiewające dzieci – chłopców i dziewczęta zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego Niedziela.

      XXII niedziela w ciągu roku – 2.09.2019r.

 1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców oraz wszystkich pracowników oświaty do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Panem Bogiem i z łaską Bożą w sercu. Przyjdźmy aby uprosić potrzebne łaski, światło i moc Ducha Świętego na nowy czas pracy i nauki. Msza św. z poświeceniem tornistrów i przyborów szkolnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 9 września o godz. 12.00. Zapraszamy uczniów na Msze św. z tornistrami i przyborami szkolnymi.
 2. Po wakacyjnej przerwie wznawia prace nasza schola parafialna. Wszystkie śpiewające dzieci – chłopców i dziewczęta zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
 3. Chłopców chętnych do służby ministranckiej zapraszamy na zbiórkę w piątek po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św.
 4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W pierwszy piątek będzie również Msza św. o godz. 17.00.
 5. Chorych z posługą duszpasterską ks. Proboszcz i ks. Adam odwiedzą w piątek a ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę.
 6. W sobotę – 8 września – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w sobotę o godz. 7.00, 9.00 i  18.00. Jak zawsze w święta maryjne zapraszamy na wspólny śpiew godzinek ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30.
 7. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – kolekta gospodarcza z przeznaczeniem na prace trwające przy naszej świątyni.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty po nagrodę do Pana odeszła

      śp. Maria Tyborowska, lat 77, z ul. Norwida            …dobry Jezu a nasz Panie…

 

 

 

 

 

 

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Nabożeństwa

Msze Święte w Niedzielę:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.

Msze Święte w Dni Powszednie:

7:00, 18:00.

więcej...

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 20
W tym tygodniu: 168
W sumie: 98742