Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III niedziela Wielkanocy – 5.05. 2019 r.

 1. Dziś Niedziela Biblijna. Wszystkie osoby pragnące poznawać Pismo Święte zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdą środę po wieczornej Mszy św. Zachęcamy także do czytania i rozważania Pisma Świętego w codziennej, osobistej i rodzinnej modlitwie.
 2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa majowe, które odprawiamy
  w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 16.30.
 3. W sobotę 11 maja o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do
  I Komunii św. Spowiedź dla dzieci oraz ich najbliższych w czwartek
  o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego, a w środę św. Stanisława, Biskupa
  i Męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca, tradycyjnie kolekta inwestycyjno-remontowa przeznaczona na kompleksowy remont naszych organów.

Niedziela Miłosierdzia – 28.04. 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym dniem Caritas. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działa charytatywne. Dziś także na godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha, Biskupa
  i Męczennika – patrona naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 3. Od środy rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj, kiedy to Naród Polski
  w sposób szczególny oddaje cześć Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast
  w niedzielę o godz. 16.30.
 4. W piątek – 3 maja- przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. w intencji naszej Ojczyzny
  z udziałem władz naszego miasta o godz. 15.00. Po Mszy św. dalszy ciąg obchodów w parku przy naszym kościele.
 5. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy także na tradycyjny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanej o godz. 6.30.
 6. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę – 4 maja, zapraszamy wszystkich chorych na Msze św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych o godz. 9.00. Prosimy o pomoc osobom chorym w dotarciu do naszego kościoła na Dzień Chorego. W najbliższy piątek i sobotę nie będzie odwiedzin chorych
  w domach.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana:

+ śp. Henryk Ostrowski l.  73 zam. przy ul. Nidzickiej

NIEDZIELA PALMOWA)\

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś na godz. 16.00.
 3. Wielki Wtorek to dzień Spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii.

Spowiedź św. we wtorek:> od 8.30 do 9.30 – o godz. 9.00 Msza św.

> od 15.30 do 18.00 – o godz. 17.00 i 18.00 Msze św.

 1. Kartki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania.
 2. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, którzy przed Świętami pragną skorzystać z sakramentów św. Wszystkich chorych odwiedzimy w Wielki Piątek.
 3. Od dziś rozpoczynamy najważniejsze dni w Roku Liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Zachęcamy wszystkich do modlitwy
  i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do Poranka Wielkanocnego.
 4. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

+ Henryk Tutucki l. 89 zam. przy ul. Kopernika

+ Anna Ignerska l. 96 zam. przy ul. Okólnej

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI  CZWARTEK  – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii
i Kapłaństwa.

nie odprawia się Mszy św. rano. Przed południem wszyscy kapłani uczestniczą we Mszy św. Krzyżma sprawowanej w Toruńskiej Katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa Wiesława Śmigla.

– Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 zostanie odmówiony różaniec w intencji rodzin naszej parafii.

WIELKI  PIĄTEK  – dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Przypominamy, że tego dnia obowiązuję post ścisły, czyli ilościowy i jakościowy.  

– Rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 6.00

– Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia o godz. 15.00.

– Liturgia Męki Pańskiej (adoracja Krzyża i Komunia św.) o godz. 17.00. Po Liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.

– okazja do Spowiedzi św. od godz. 20.00 do 21.00.

– Gorzkie Żale o godz. 21.00.

 

WIELKA  SOBOTA  WIGILII  PASCHALNEJ

– Rozpoczęcie całodziennej  Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim
od godz. 6.00

– Liturgia Paschalna o godz. 21.00 (poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, stąd na liturgię przynosimy świece).

– Święcenie pokarmów:  >  w kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.00, 13.00 i 16.00

> w Kisinach o godz. 11.00

 

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

– Msze Święte o godz.: 6.00 (z Procesją Rezurekcyjną). Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, a pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego. Kolekta z I dnia Świąt Wielkanocnych przeznaczone jest na kompleksowy remont naszych organów.

IV niedziela Wielkiego Postu  – 31.03. 2019 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową. W tym tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o 16.00 – jest to tradycyjna Droga Krzyżowa na Groby Męczenników Działdowskich w Komornikach, gdzie zostanie odprawiona Msza św. W parafii Msza św. odprawiona będzie także o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Obecność młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania obowiązkowa. W przypadku nieodpowiedniej pogody Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w parafii o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, piątek i I sobotę  miesiąca. Z racji Drogi Krzyżowej do Komornik zapraszamy na spowiedź w I czwartek
  od godz. 16.00 do 18.00. Pamiętajmy, że warunkiem dobrze odprawionych
  I piątków miesiąca jest Komunia św. wynagradzająca, a nie sama spowiedź.
 3. W I sobotę miesiąca zapraszamy tradycyjnie na wspólny śpiew Godzinek
  ku czci NMP na godz. 6.30.
 4. W kwietniu wszyscy kapłani swoich chorych odwiedzą z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. W biurze parafialnym można zgłaszać chorych, którzy przed Świętami pragną skorzystać z sakramentów.
 5. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania. Kartki
  są podstawą do wydawania zaświadczeń, że jesteśmy wierzącymi
  i praktykującymi katolikami.
 6. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Konrad Kowalski l. 81 zam. przy ul. Północnej

II niedziela Wielkiego Postu  – 17.03. 2019 r.

 1. Od dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej święty czas rekolekcji wielkopostnych. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych, które będą głoszone: w poniedziałek o godz. 7.00, 9.00, 16.00i 18.00, natomiast we wtorek o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek rano – od godz. 8.30 do 9.30, po południu – od 16.30 do 18.00. Tradycyjnie we wtorek, w ostatnim dniu rekolekcji kolekta przeznaczona jest dla Ojca Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności.
 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedzielę o godz. 16.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o 17.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży podobnie jak w latach ubiegłych odprawiana jest na zmianę w poszczególnych kościołach Działdowa. W najbliższy piątek 22 marca zapraszamy młodzież do parafii św. Katarzyny na godz. 18.30. Obecność młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania obowiązkowa.
 2. Dziś obchodzimy także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom oraz wsparcie prowadzonych przez nich dzieł.
 3. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania. Kartki są podstawą do wydawania zaświadczeń, że jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami.
 4. W sobotę przypada 23 dzień miesiąca. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy
  na nabożeństwo o godz. 17.00. O godz. 18.00 zastanie odprawiona Msza św. w intencji modlitewnej grupy św. o. Pio, a po Mszy św. adoracja Jego relikwii.
 5. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna Sarbiewska l.  50 zam. przy ul. Norwida

+ Robert Jankowski l. 96 zam. w Komornikach

I niedziela Wielkiego Postu  – 10.03. 2019 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 16.00 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Drogę Krzyżową – po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o 17.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży podobnie jak w latach ubiegłych odprawiana jest na zmianę w poszczególnych kościołach Działdowa. W najbliższy piątek 15 marca zapraszamy młodzież do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na godz. 19.00. Obecność młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania obowiązkowa.
 1. W przyszłą niedzielę – II niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy w naszej parafii święty czas rekolekcji wielkopostnych.
 1. W przyszła niedzielę Kościół w Polsce obchodzi dzień modlitwy, postu
  i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom oraz wsparcie prowadzonych przez nich dzieł.
 1. Rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi można odbierać w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania. Kartki są podstawą do wydawania zaświadczeń, że jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami.
 1. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej.
 1. Od dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez 6 kolejnych niedziel w parafii św. Katarzyny po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. W sobotę przypada 16 dzień miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wyrażać wdzięczność Panu Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja Jego relikwii
 3. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk Tyborowski l.  82 zam. przy ul. Norwida

+ Elżbieta Goździewska l. 60 zam. przy ul. Nidzickiej

VIII niedziela zwykła – 2.03. 2019 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  oraz ich rodziców.
 2. Dzisiaj, jutro i pojutrze od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w te dni na adorację jako zadośćuczynienie za grzechy nasze i całego świata. Każdego dnia adorację będziemy rozpoczynać od koronki do Bożego Miłosierdzia.
 3. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do nawrócenia, pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.
 5. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla młodzieży podobnie jak w latach ubiegłych odprawiana będzie na zmianę
  w poszczególnych kościołach Działdowa. W najbliższy piątek zapraszamy młodzież do naszej parafii na godz. 19.00. Obecność młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania obowiązkowa.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjno –remontowe.
 8. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”.
 9. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez 6 kolejnych niedziel w parafii św. Katarzyny po Mszy św. o godz. 17.00.

VII niedziela zwykła – 24.02. 2019 r.

 1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Okazja
  do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
 2. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św.
 3. W najbliższy piątek ks. Proboszcz i ks. Adam odwiedzą swoich chorych
  z posługą sakramentalną, a ks. Łukasz w sobotę.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy tradycyjnie na wspólny śpiew Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30 i Mszę św. o godz. 7.00.
 5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców.
 6. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Bronisława Falkowska l. 66 zam. przy ul. Norwida

+ śp. Zygmunt Romanowski l. 62 zam. przy ul. Okólnej – jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.30.

VI niedziela zwykła – 17.02. 2019 r.

 1. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej.
 2. W sobotę przypada 23 dzień miesiąca. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00. O godz. 18.00 zastanie odprawiona Msza św. w intencji modlitewnej grupy św. o. Pio, a po Mszy św. adoracja jego relikwii.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w piątek – święto Katedry św. Piotra Ap., a w sobotę – Bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
 4. W ostatnim czasie odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Jan Koszewników  l. 61 zam. przy ul. Konopnickiej.

+ śp. Teresa Moszczyńska l. 82 zam. przy ul. Warmińskiej.

V niedziela zwykła – 10.02. 2019 r.

 1. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Najśw. Maryi Panny
  z Lourdes. Obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii nabożeństwo dla chorych tradycyjnie w pierwszą sobotę maja.
 2. W sobotę przypada 16 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja relikwii.
 3. W ostatnim czasie odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Wiesława Stachlewicz l. 80 zam. przy ul. Nidzicka.

+ śp. Teresa Strzelczyk l. 85 zam. przy ul. Wyszyńskiego.

+ śp. Krystyna Dłużniewska l. 85 zam. Kisiny. 

IV niedziela zwykła – 3.02. 2019 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców. Podczas spotkania poświęcenie świec.
 2. We wtorek w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. błogosławieństwo chleba.
 3. W biurze parafialnym można zamawiać Msze św. w różnych intencjach. Mamy dużo wolnych terminów.
 4. Za tydzień przypada II niedziela miesiąca. Kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe w parafii.
 5. W ostatnim czasie odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Krystyna Radoń l. 74 zam. przy ul. Karłowicza.

+ śp. Elżbieta Żebrowska l. 64 zam. przy ul. Norwida

III niedziela zwykła – 27.01. 2019 r.

 1. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu przeżywamy także Dzień Życia Konsekrowanego. W całej Polsce zbierane są ofiary na klasztory kontemplacyjne. W naszej Diecezji wspieramy klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę  miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16.00 do 18.00.
 3. W I sobotę miesiąca zapraszamy tradycyjnie na wspólny śpiew Godzinek ku czci NMP na godz. 6.30.
 4. W najbliższy piątek ks. Proboszcz i ks. Adam odwiedzą swoich chorych
  z posługą sakramentalną, a ks. Łukasz w sobotę.
 5. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. oraz rodziców. Podczas spotkania poświęcenie świec.
 6. W ostatnim czasie odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Jadwiga Wojciechowska  l. 85 zam. przy ul. Zacisze.

II niedziela zwykła – 20. 01. 2019 r.

 1. Dziś ostatni dzień wizyt duszpasterskich w naszej parafii. Odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul. Wyszyńskiego 7, 9, 11, 13 i 15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich mieszkań. Bóg zapłać także za złożone ofiary, które przeznaczone będą na kompleksowy remont naszych organów. Osoby, które nie zdołały być na kolędzie w wyznaczonym terminie, a pragną przyjąć kolędę mogą zgłosić się do biura parafialnego.
 2. W środę przypada 23 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 uczczenie relikwii św. Ojca Pio.
 3. W biurze parafialnym można zamawiać Msze św. w różnych intencjach. Jest dużo wolnych terminów.
 4. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Bronisława Wróblewska  l. 83 zam. przy ul. Zacisze

+ śp. Stanisław Domżalski l. 68 zam. przy ul. Norwida – Jego pogrzeb     odbędzie się jutro o godz. 10.00.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 13. 01. 2019 r.

 1. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za tak liczny udział w Orszaku Trzech Króli. W sposób szczególny dziękujemy tym, którzy włączyli się
  w przygotowanie i przebieg Orszaku.
 2. W tym tygodniu z racji kolęd biuro parafialne czynne jest tylko
  w godzinach rannych od 8.00 do 9.00. W czwartek nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 3. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są dla dzieci z krajów misyjnych.
 4. Trwają w naszej parafii wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby przez wspólną modlitwę upraszać błogosławieństwa dla całej rodziny. Program kolęd zamieszczony jest
  w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są w tym roku na kompleksowy remont naszych organów.
 5. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Irena Pokrzywnicka l. 90, zamieszkała przy ul. Norwida.

Objawienie Pańskie – 6. 01. 2019 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z placu przy naszym kościele i uda się ul. Konopnickiej, Hallera, Jagiełły i pl. Mickiewicza do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy uczestników pochodu, aby przebrali się w postacie ewangeliczne lub historyczne. Dla uczestników pochodu przed naszym kościołem będą do odbioru korony, znaczki i śpiewniki, które będzie można zabrać jako pamiątkę. Po zakończeniu Orszaku koncert kolęd w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup działających przy naszej parafii.
 3. W miesiącu styczniu z racji kolęd biuro parafialne czynne jest tylko
  w godzinach rannych od 8.00 do 9.00. W czasie kolęd nie ma w czwartki wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta przypomina nam o naszej godności dziecka Bożego i wzywa nas, abyśmy nieustannie wzrastali w łasce chrztu świętego.
 5. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 6. Trwają w naszej parafii wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby przez wspólną modlitwę upraszać błogosławieństwa dla całej rodziny. Program kolęd zamieszczony jest
  w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są w tym roku na kompleksowy remont naszych organów.

Niedziela św. Rodziny- 30. 12. 2018 r.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wyrazić i umocnić swoja miłość małżeńską. Po Mszy św. rodzinny śpiew kolęd.
 2. Jutro w ostatnim dniu roku zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno- błagalnym. W tym dniu ofiarę Mszy św. złożymy za wszystkich zmarłych, którzy odeszli w tym roku z naszej wspólnoty parafialnej do Pana. Zachęcamy do udziału całe rodziny, zwłaszcza te, które przeżywają okres żałoby. Poza modlitwą wszystkim zapalimy symboliczną świeczkę.
 3. We wtorek 1 stycznia, w Nowy Rok przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w porządku niedzielnym. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.30 do 18.00. W I sobotę tradycyjnie zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci NMP o godz. 6.30.
 5. W miesiącu styczniu z racji kolęd biuro parafialne czynne jest tylko w godzinach rannych od 8.00 do 9.00. W czasie kolęd nie będzie w czwartki wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę 6 stycznia przeżywamy Objawienie Pańskie, zwane w tradycji uroczystością Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele z poświęceniem kredy, wody i kadzidła według porządku niedzielnego. Kolekta w tym dniu zbierana jest na całym świecie na misje święte.
 7. W przyszłą niedzielę nasza parafia organizuje Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z placu przy naszym kościele po Mszy św. o godz. 12.00 i uda się ul. Konopnickiej, Hallera, Jagiełły i pl. Mickiewicza do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy uczestników pochodu, aby przebrali się w postacie ewangeliczne lub historyczne. Dla uczestników pochodu przed naszym kościołem będą do odbioru korony, znaczki i śpiewniki, które będzie można zabrać jako pamiątkę. Po zakończeniu Orszaku koncert kolęd w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę 6 stycznia o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup działających przy naszej parafii.
 9. Trwają w naszej parafii wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby przez wspólną modlitwę upraszać błogosławieństwa dla całej rodziny. Program kolęd zamieszczony jest w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są w tym roku na kompleksowy remont naszych organów.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+śp. Gertruda Korszniewicz l.92, zam. przy ul. Zacisze

+ śp. Jan Jackowiak l. 62, zam. przy ul. Karłowicza – Jego pogrzeb odbędzie się   jutro o godz. 10.00.

  Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2018 r.

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Narodzenia w naszej parafii. W sposób szczególny za przygotowywanie żłóbka oraz dekoracji świątecznej.
 2. Ofiary składane do skarbonki przy żłóbku przeznaczone są dla dzieci z krajów misyjnych.
 3. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 4. W najbliższą niedzielę przypada święto św. Rodziny. Z tej racji na Mszy św. o godz. 12.00 odnawiane będą przyrzeczenia małżeńskie. Zapraszamy wszystkie małżeństwa naszej parafii, które pragną umocnić i wyrazić swoją miłość małżeńską. Po Mszy św. odbędzie się rodzinny śpiew kolęd.
 5. Wizyty duszpasterskie w naszej parafii rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia. Kolęda to szczególna okazja do bliższego wzajemnego poznania się Parafian i duszpasterzy oraz rozmów na tematy duszpasterskie. Prosimy o przygotowanie na kolędę krzyża, świec, wody święconej. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na kompleksowy remont naszych organów. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
 6. W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko rano w godz. od 8.00 do 9.00.

        IV Niedziela Adwentu – 23. XII. 2018r.      

 1. Jutro przeżywać będziemy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjną w Polsce wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zgodnie z tradycją zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zachęcamy do religijnego przeżycia tego spotkania polegającego na odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem. Jutro nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, odprawiona zostanie natomiast wieczorna Msza św. wigilijna o godz. 22.00. Na Pasterkę zapraszamy tradycyjnie na godz. 24.00.
 2. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym. Wszyscy, którzy będą uczestniczyć w Pasterce, mogą przyjąć w ciągu dnia podczas Mszy św. po raz drugi Komunię św.
 3. W środę drugi dzień Bożego Narodzenia. Msze św. także w porządku niedzielnym. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 4. Jutro wszyscy kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 5. Informujemy, że jutro biuro parafialne jest nieczynne.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Bogumiła Lipińska l. 65 zam. przy ul. Norwida

+śp. Łucja Angowska l. 71 zam. przy ul. Nidzickiej

+ śp. Bolesław Kosek l. 91 zam. przy ul. Norwida

III Niedziela Adwentu – 16. XII.2018 r.

 1. Dziś już III niedziela Adwentu. W nawale przedświątecznych przygotowań nie zapominajmy o tym, co najważniejsze – o przygotowaniu naszego serca przez modlitwę, spowiedź świętą i dobre uczynki. Dziś także o godz. 17.00 będziemy wyrażać wdzięczność Panu Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja Jego relikwii.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku
  o godzinie 18.00. Dzieci i młodzież prosimy o przychodzenie z lampionami. Zapraszamy szczególnie tych, którym nie udało się jeszcze w tym roku uczestniczyć w roratach.
 3. Dziś po Mszach św. Akcja Katolicka rozprowadza wigilijne świece Caritas
  w cenie 6,50 i 13 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 4. Najbliższy piątek 21 grudnia jest w naszej parafii dniem spowiedzi świętej bożonarodzeniowej. Spowiedź święta w piątek do południa od godz. 8.30 do 9.30. O godz. 9.00 Msza św. Po południu spowiedź od godz.16.00 do 18.00. O godz. 17.00 18.00 Msze Św.
 5. Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w poniedziałek 24 grudnia. Prosimy również o zgłaszanie w biurze parafialnym wszystkich chorych, którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi, a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św.
 6. W biurze parafialnym można nabyć poświecony opłatek, którym podzielimy się podczas wieczerzy wigilijnej.
 7. Za tydzień przypada 23 dzień grudnia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji grupy modlitewnej św. o. Pio. Po Mszy św. adoracja relikwii.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Tadeusz Popowicz l. 80 zam. przy ul. Grunwaldzkiej

+ Gerard Kempiński l. 75 zam. przy ul. Norwida

II Niedziela Adwentu – 9. XII.2018 r.

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Pamiętajmy, że jest to szczególny czas, który ma nas duchowo przygotować na spotkanie z Panem. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Dzieci i młodzież prosimy o przychodzenie z lampionami.
 2. Tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu w całej Polsce po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla ubogiego Kościoła na  Wschodzie.
 3. Za tydzień po Mszach św. Akcja Katolicka rozprowadzać będzie wigilijne świece Caritas w cenie 6,50 i 13 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 4. Za tydzień kolekta inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii.
 5. W najbliższą sobotę 15 grudnia w naszej parafii po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla uczestników Pieszej Pielgrzymki z Działdowa na Jasną Górę. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i coś słodkiego.

I Niedziela Adwentu – 2. XII.2018 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Dzieci i młodzież prosimy o przychodzenie z lampionami.
 2. Dziś po Mszach św. Akcja Katolicka rozprowadza wigilijne świece Caritas w cenie 6,50 i 13 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne.
 3. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
 4. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek po wieczornej Mszy św.
 5. W najbliższy piątek ks. Proboszcz i ks. Adam odwiedzą swoich chorych
  z posługą sakramentalną.
 6. W sobotę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o godz. 6.30. Natomiast o godz. 12.00 zapraszamy na tzw. „Godzinę Łaski”. W jednym z Objawień Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie o tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała”.
 7. Spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej jutro po Mszy św. wieczornej.
 8. Za tydzień, jak co roku w II niedzielę Adwentu w całej Polsce zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

XXXIV niedziela w ciągu roku – 25.XI.2018 r.

 1.  Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Kościelny.
  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
 2. Dziś swoje patronalne święto obchodzi Akcji Katolickiej w intencji której zostanie odprawiona Msza św.
  o godz. 17.00.
 3.  W biurze parafialnym można składać wypominki roczne, które będą odmawiane od przyszłej niedzieli przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Podczas spotkania poświęcenie medalików.
 5.  Działdowskie Centrum CARITAS organizuje przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Bankiem Żywności
  w Olsztynie Świąteczną Zbiórkę Żywności. Zbiórka ta odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia (piątek i sobota) w wyznaczonych sklepach na Terenia Miasta i Gminy Działdowo. Zebrana żywność trafi do najbardziej potrzebujących ludzi. Od przyszłej niedzieli przed Kościołem będą też rozprowadzane wigilijne świece Caritas.
 6. W najbliższą sobotę 1 grudnia przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30 i Mszę św. o godz. 7.00. Tego dnia ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.

XXXIII niedziela w ciągu roku – 18.XI.2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele na prośbę papieża Franciszka jako Światowy Dzień Solidarności z Ubogimi. Caritas przygotowała tzw. Chlebki Miłosierdzia, które Akcja Katolicka rozprowadza pod chórem za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie dla potrzebujących.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej w intencji której zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17.00. Spotkanie formacyjne dla członków
  i sympatyków Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 3.  W biurze parafialnym można składać wypominki roczne, które będą odmawiane od I niedzieli adwentu przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.
 4. W piątek przypada 23 dzień miesiąca. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00. O godz. 18.00 zastanie odprawiona Msza św.
  w intencji modlitewnej grupy św. o. Pio, a po Mszy św. adoracja jego relikwii.
 5. W ostatnim tygodniu odszeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Kazimierz Telej l. 71 zam. przy Norwida

+ sp. Adam Beksa l. 92 zam. przy Wyszyńskiego

XXXII niedziela w ciągu roku – 11.XI.2018 r.

 1.  Dzisiaj przypada Narodowe Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza św.
  w intencji naszej Ojczyzny o godz. 14.00. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę także podczas naszych osobistych modlitw.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie opłatka wigilijnego, który będą roznosić Pan Organista i Pan Kościelny.
 3.  W biurze parafialnym można składać wypominki roczne, które będą odmawiane od I niedzieli adwentu przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę inwestycyjno-gospodarczą.
 5. W piątek 16 listopada podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wyrażać wdzięczność Panu Bogu za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja Jego relikwii.
 6. W sobotę 17 listopada w kościele Podwyższenia Krzyża św. odbędą się Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Msza św. o godz. 9.30.

XXXI niedziela w ciągu roku – 4.XI.2018 r.

 1.  Dziękujemy wszystkim parafianom za tak liczny udział w nabożeństwach różańcowych oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie
  i przebieg liturgii na cmentarzu.
 2.  Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych dziś
  o godz. 16.30 oraz od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30. W biurze parafialnym można składać wypominki roczne, które będą odmawiane od
  I niedzieli adwentu przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.
 3.  Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 14.00.
 5.  W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. Kolekta tego dnia zbierana jest na cele inwestycyjno-gospodarcze.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz i ks. Adam udadzą się
  w najbliższy piątek, a ks. Łukasz w sobotę.
 7. Spotkanie formacyjne dla członków Akcji katolickiej juro po Mszy św. wieczornej.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie opłatka wigilijnego, który będą roznosić Pan Organista i Pan Kościelny.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:

+ Teresa Jaszczułt  l. 90, zam. przy ul. Lenartowicza.

XXX niedziela w ciągu roku – 28.X.2018 r.

 1.  Kończy się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe. Dzisiaj o godz. 16.30 oraz do środy o godz. 17.30.
 2.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc naszym braciom prześladowanym za wiarę.
 3. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować zmarłym za wszelkie otrzymane dobro jest modlitwa. Można zamawiać Msze św. za zmarłych oraz Zdrowaśki jednorazowe i roczne. Za zmarłych w zdrowaśkach jednorazowych będziemy się modlić na różańcu przez cały tydzień o godz. 17.30, natomiast zdrowaśki roczne odmawiane będą w niedzielę przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.
 4.  W czwartek, 1 listopada będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w parafii o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Tradycyjnie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. na naszym parafialnym cmentarzu, natomiast o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 5. W piątek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. zbiorowe odprawiane będą w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu tradycyjnie odmówimy różaniec za zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 16.00. W razie niepogody różaniec zostanie odmówiony w kościele o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30 i Mszę św. o godz. 7.00.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz i ks. Adam udadzą się w 2 piątek miesiąca, a ks. Łukasz w 2 sobotę miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana:

+ Irena Wiśniewska l. 97, zam. przy ul. Parkowej.

XXIX niedziela w ciągu roku – 21.X.2018 r.

 1.  Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 2.  We wtorek przypada 23 dzień października. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji grupy modlitewnej św. o. Pio. Po Mszy św. adoracja relikwii.
 3.  W przyszłą niedzielę obchodzimy 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pakistan – przerwać milczenie”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc naszym braciom prześladowanym za wiarę.
 4.  Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 5. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować zmarłym za wszelkie otrzymane dobro jest modlitwa. Można zamawiać Msze św. za zmarłych oraz Zdrowaśki jednorazowe i roczne. Za zmarłych w zdrowaśkach jednorazowych będziemy się modlić na różańcu przez cały tydzień, natomiast zdrowaśki roczne odmawiane będą w niedziele przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15.
 6.  Msze św. zbiorowe odprawiane będą w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu tradycyjnie odmówimy Różaniec za zmarłych na naszym cmentarzu o godz. 16.00.
 7.  1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą odprawiane w parafii o godz. 7.30, 9.00 i 17.00. Tradycyjnie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. na naszym parafialnym cmentarzu, natomiast o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym.

XXVIII niedziela w ciągu roku – 14.X.2018 r.

  1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
  1. Jutro o godz. 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Msza św. w intencji Amazonek. Po Mszy św. IX Marsz Życia i Nadziei.
  1. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja relikwii.
  1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Z tej racji budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II, zbierając po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  1. W czwartek 18 października o godz. 10.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego Msza św. z okazji 20- lecia Działdowskiego Centrum Caritas. Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w salce parafialnej.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W tym dniu kolekta z przeznaczeniem na misje święte.
 1. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować zmarłym za wszelkie otrzymane dobro jest modlitwa. Można zamawiać Msze św. za zmarłych oraz Zdrowaśki jednorazowe oraz roczne. Za zmarłych w zdrowaśkach jednorazowych będziemy się modlić na różańcu przez cały tydzień, natomiast zdrowaśki roczne odmawiane będą w niedziele przed Mszami św. o godz. 7.15 i 10.15. Msze św. zbiorowe odprawiane będą w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

XXVII niedziela w ciągu roku – 7.X.2018 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświecenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców.
 3. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Prosimy o zabranie świec.
 4. Za tydzień przeżywać będziemy Dzień Papieski. Z tej racji budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II, zbierając po Mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na pomoc w nauce dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 5. Za tydzień kolekta inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii.
 6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować zmarłym za wszelkie otrzymane dobro jest modlitwa. Można zamawiać Msze św. za zmarłych oraz Zdrowaśki jednorazowe oraz roczne.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana:

+ śp. Daniela Ful l. 83, zam. przy Norwida

+ śp. Marianna Lipińska l.85, zam. przy Norwida

+ śp. Eugenia Putyrska l. 95, zam. przy Wyszyńskiego

XXVI niedziela w ciągu roku – 30. 09. 2018 r.

 1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę września, kończymy odmawianie Zdrowasiek rocznych. W październiku za wszystkich zmarłych odmawiamy różaniec.
 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc Różańca Świętego. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30.
 3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Podczas spotkania poświęcenie Różańców.
 4. W przyszłą niedzielę 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o godz. 7.00, a w pierwszą sobotę tradycyjnie o godz. 6.30.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, w piątek natomiast od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 17.00
 6. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
 7. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz i ks. Adam w miesiącu październiku i listopadzie udadzą się w drugi piątek miesiąca, a ks. Łukasz w drugą sobotę miesiąca. Zmiany spowodowane są wizytą ks. Biskupa w naszej parafii w najbliższy piątek a w listopadzie z racji dnia Wszystkich Zmarłych.
 8. W piątek o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej.
 9. Spotkanie formacyjne dla członków Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 10. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Msze św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ śp. Łukasz Brzozowski l. 31 zam. przy Norwida

+ sp. Barbara Ludwiczak l. 77 zam. przy Karłowicza

XXV niedziela w ciągu roku – 23.09.2018r.

 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży, która w tym roku rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 2. W piątek 28 września o godz. 15.00 w miastach całej Polski odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. W Działdowie gromadzimy się w piątek o godz. 15.00 tradycyjnie na Rynku przy fontannie.
 3. W przyszłą niedzielę 30 września, ostatnią niedzielę miesiąca, kończymy odmawianie zdrowasiek rocznych za naszych bliskich zmarłych. W miesiącu październiku za wszystkich zmarłych odmawiać będziemy różaniec.
 4. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w sobotę 6 października. Zapisy z wpłatami codziennie w godz. 10.00 – 15.00 przy ul. Warmińskiej 9 oraz dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach św. w naszym kościele. Koszt 40 zł.
 5. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 6. Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholce parafialnej zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej, natomiast wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.30 do salki.

XXIV niedziela w ciągu roku – 16.09.2018r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla wszystkich katechetów z naszej parafii w salce parafialnej.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w czwartek natomiast św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. Akcja Katolicka działająca przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w sobotę 6 października. Zapisy z wpłatami codziennie w godz. 10.00 – 15.00 przy ul. Warmińskiej 9 oraz w niedzielę 23 i 30 września po Mszach św. w naszym kościele. Koszt 40 zł.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia prace nasza schola parafialna. Wszystkie śpiewające dzieci – chłopców i dziewczęta zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
 6. Działdowskie Centrum CARITAS przy współpracy z siecią sklepów Biedronka włącza się w ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”, której celem jest pomoc ludziom starszym, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Zbiórka ta odbędzie się 21 i 22 września 2018 r. (piątek i sobota), w sklepach Biedronka na Terenia Działdowa.
 7. Spotkanie modlitewnej grupy o. Pio we wtorek po Mszy św. wieczornej w salce parafialnej.

      XXIII niedziela w ciągu roku – 9.09.2018r.

 1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. z poświeceniem tornistrów i przyborów szkolnych.
 2. W środę 12 września po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Akcji Katolickiej.
 3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Prosimy o zabranie świec.
 4. W przyszłą niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia prace nasza schola parafialna. Wszystkie śpiewające dzieci – chłopców i dziewczęta zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta na cele Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika katolickiego Niedziela.

      XXII niedziela w ciągu roku – 2.09.2019r.

  1. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców oraz wszystkich pracowników oświaty do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Panem Bogiem i z łaską Bożą w sercu. Przyjdźmy aby uprosić potrzebne łaski, światło i moc Ducha Świętego na nowy czas pracy i nauki. Msza św. z poświeceniem tornistrów i przyborów szkolnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 9 września o godz. 12.00. Zapraszamy uczniów na Msze św. z tornistrami i przyborami szkolnymi.
  1. Po wakacyjnej przerwie wznawia prace nasza schola parafialna. Wszystkie śpiewające dzieci – chłopców i dziewczęta zapraszamy na próby w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
  1. Chłopców chętnych do służby ministranckiej zapraszamy na zbiórkę w piątek po Mszy św. wieczornej do salki katechetycznej. Szczególnie zapraszamy chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św.
  1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 a w piątek od godz. 16.00 do 18.00. W pierwszy piątek będzie również Msza św. o godz. 17.00.
  1. Chorych z posługą duszpasterską ks. Proboszcz i ks. Adam odwiedzą w piątek a ks. Łukasz swoich chorych odwiedzi w sobotę.
  1. W sobotę – 8 września – przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w sobotę o godz. 7.00, 9.00 i  18.00. Jak zawsze w święta maryjne zapraszamy na wspólny śpiew godzinek ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30.
  1. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – kolekta gospodarcza z przeznaczeniem na prace trwające przy naszej świątyni.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty po nagrodę do Pana odeszła

      śp. Maria Tyborowska, lat 77, z ul. Norwida            …dobry Jezu a nasz Panie…

Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Lip    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Nabożeństwa

Msze Święte w Niedzielę:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.

Msze Święte w Dni Powszednie:

7:00, 18:00.

więcej...

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 3
W tym tygodniu: 96
W sumie: 125520