Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Palmowa – 25.03.2018r.

 1.  Niedzielą Palmową rozpoczynamy ostatni tydzień Wielkiego Postu – Wielki Tydzień. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj składamy przed ołtarzem skarbonki Caritasu, które zabraliśmy do swoich domów w Środę Popielcową, jako dowód naszych wielkopostnych wyrzeczeń.
 3. Wielki Wtorek to dzień Spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii.
 4. Spowiedź św. we Wielki Wtorek:
  • – od godz. 8.30  do  9.30 – o godz. 9.00 Msza św.
  • – od godz.  15.30  do  18.00  –  o godz. 17.00  i  18.00 Msza św.
 5. Kartki do Spowiedzi św. wielkanocnej proszę odbierać w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania. Kartki do Spowiedzi na Wielkanoc są podstawą do wydawania zaświadczeń, że jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami.
 6. Prosimy w biurze parafialnym zgłaszać osoby chore, które pragną skorzystać ze Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, a nie korzystają z posługi sakramentalnej co miesiąc. Wszystkich chorych odwiedzimy we Wielki Piątek.
 7. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 7 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Powrót około godz. 23.00. Zapisy na pielgrzymkę do 4 kwietnia. Kontakt wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana odeszli
  • – śp. Piotr Kwasiborski, lat 37, z ul. Nidzickiej
  • – śp. Zygmunt Rynkowski, lat 91, z ul. Nidzickiej

… dobry Jezu …

Od czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Męki, Śmieci i Zmartwychwstania Pańskiego:

Wielki Czwartek

– nie odprawia się Mszy św. rano

– przed południem wszyscy kapłani biorą udział we Mszy św. Krzyżma św. w katedrze naszej diecezji w Toruniu pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława, Ordynariusza naszej diecezji, ponieważ jest to dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii.

– Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00

– po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja

– o godz. 21.00 wspólny różaniec w intencji rodzin naszej parafii

– adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00

Wielki Piątek

– adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy od godz. 6.00

– we Wielki Piątek nie ma Mszy św.

– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00 – a Adoracją Krzyża i Komunią św.

– po Liturgii adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim

– okazja do Spowiedzi św. od godz. 20.00 do 21.00

– o godz. 21.00 Gorzkie Żale przy Grobie Pańskim

– adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00

– we Wielki Piątek obowiązuje ścisły Post – powstrzymujemy się od potraw mięsnych, jemy raz do syta i dwa razy po trosze

Wielka Sobota

– adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 6.00

– poświęcenie pokarmów:

– w kościele parafialnym o godz. 10.00,  11.00,  13.00  i   16.00

– w Kisinach o godz. 11.00

– Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. – prosimy o przyniesienie świec

– po Mszy św. procesja rezurekcyjna

Niedziela Wielkanocna

– Msza św. z procesja paschalna o godz. 6.00

– nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego

– kolekta w I święto Wielkanocy przeznaczona jest na pokrycie kosztów związanych z nową amboną w naszym kościele

II niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018r.

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dla pogłębienia swojej wiary i zrozumienia tajemnicy cierpienia i Zmartwychwstania Chrystusa serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do codziennego udziału w rekolekcjach oraz we wtorek do Spowiedzi św. rekolekcyjnej i wielkopostnej. Udział każdego dnia w rekolekcjach wielkopostnych jest jednym z warunków godnego przeżycia Wielkiego Postu.
 2. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek o godz. 7.00,  9.00,  16.00  i  18.00, natomiast we wtorek o godz. 7.00,  9.00,   17.00  i  18.00.
 3. We wtorek Spowiedź św. rekolekcyjna – rano od 8.30  do  9.30,- po południu od 16.30  do  18.00.
 4. We wtorek – w dniu Spowiedzi św. – zgodnie z przyjętym zwyczajem kolekta jest naszym podziękowaniem dla Ojca Rekolekcjonisty.
 5. By dobrze przeżywać czas Wielkiego Postu – bierzemy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii nabożeństwa wielkopostne są odprawiane: Gorzkie Żale – z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 16.00, Droga Krzyżowa – w piątki – rano po Mszy św. o godz. 7.00,- po południu o godz. 17.30 a po niej Msza św.
 6. Droga Krzyżowa dla młodzieży w tym tygodniu w piątek – 2 marca – w naszym kościele o godz. 19.00. Obecność młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania jest obowiązkowa.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy czwartek od godz. 17.00 do 18.00 oraz w piątek od 17.00 do 18.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do Spowiedzi w przyszłym tygodniu – ponieważ od przyszłej niedzieli dla nich będą w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.
 8. Chorych z posługę duszpasterską ks. Proboszcz i ks. Marcin odwiedzą w piątek a ks. Dominik swoich chorych odwiedzi w sobotę.
 9. W najbliższą sobotę – pierwsza sobotę miesiąca zapraszamy na Godzinki do Matki Bożej o godz. 6.40.
 10. Trwa okres Spowiedzi św. wielkanocnej. Kartki do Spowiedzi św. proszę odbierać w biurze parafialnym. Kartki są podstawą do wydawania zaświadczeń w biurze parafialnym, że jesteśmy wierzący i praktykujący.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana odeszli:

– śp. Kazimierz Szmidt, lat 71, z ul. Parkowej

– śp. Antonina Litwinowicz, lat 95, z ul. Karłowicza

– śp. Alojzy Wierzbowski, lat 73, z ul. Wyszyńskiego

… dobry Jezu …

I niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018r.

 1.  Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu – czas pokuty i naszego nawrócenia do Pana Boga. By dobrze przeżyć okres Wielkiego Postu – bierzemy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii nabożeństwa wielkopostne są odprawiane: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 16.00, Droga Krzyżowa – w piątki – rano po Mszy św. o godz. 7.00,o godz. 17.30 a po niej Msza św.
 2. W przyszłą niedzielę – II niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Udział każdego dnia w rekolekcjach wielkopostnych jest jednym z warunków godnego przeżycia Wielkiego Postu.
 3. Rozpoczął się okres Spowiedzi św. wielkanocnej. Kartki do Spowiedzi św. proszę odbierać w biurze parafialnym w godzinach jego urzędowania. Kartki SA podstawą do wydawania zaświadczeń, że jesteśmy wierzącymi i praktykującymi katolikami.
 4. W piątek przypada 23-eci dzień lutego. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja relikwii św. Ojca Pio.
 5. Od dzisiaj rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się przez 6 kolejnych niedziel w kościele św. Katarzyny po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona jako nasza pomoc dla zrujnowanej Syrii.
 7. W minionym tygodniu po nagrodę do Pana z naszej parafii odeszły:
 • – śp. Barbara Żbikowska, lat 65 z ul. Norwida
 • – śp. Aleksandra Sierko, lat 81 z ul. Słonecznej

… dobry Jezu a nasz Panie …

VI niedziela w ciągu roku – 11.02.2018r.

 1.  Dzisiaj przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Lourdes nazywane jest szpitalem Pana Boga z racji wielu uzdrowień. W naszej parafii tradycyjnie nabożeństwo dla chorych zawsze w pierwsza sobotę miesiąca maja.
 2. Dzisiaj, jutro i we wtorek od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w te trzy dni do adoracji Najświętszego Sakramentu jako zadośćuczynienie za grzechy nasze i całego świata. Każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczynać będziemy koronką do Miłosierdzia Bożego.
 3. W środę 14 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Wielki Post to czas naprawy swojego życia, nawrócenia, pokuty i pojednania z Bogiem, z ludźmi i z samym sobą. W Popielec obowiązuje ścisły post – czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz ilościowe ograniczenie naszego jedzenia. Przykazanie kościelne przypomina nam o powstrzymaniu się od zabaw w okresie Wielkiego Postu i uczynienia postanowienia, aby stać się lepszym człowiekiem i podobać się Bogu. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem  o godz.  7.00,  9.00,  16.00  i  18.00.
 4. By dobrze przeżyć okres Wielkiego Postu – bierzemy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii nabożeństwa wielkopostne będą odprawiane:- Droga Krzyżowa – w piątki  – rano po Mszy św. o godz. 7.00, – o godz. 17.30 – ponieważ dzieci kończą późno lekcje, po Drodze Krzyżowej Msza św.
 5. Droga Krzyżowa dla młodzieży podobnie jak w latach ubiegłych odprawiana będzie na zmianę w poszczególnych kościołach Działdowa. W najbliższy piątek 16 lutego Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele św. Krzyża. Obecność młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania obowiązkowa.
 6. 16 lutego w piątek po Mszy św. wieczornej adoracja relikwii św. Jana Pawła II.
 7. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Naszego Narodu. Hasło tego rocznego tygodnia modlitw o trzeźwość to –„Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 8. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą prze 6 kolejnych niedziel w kościele św. Katarzyny po Mszy św. o godz. 17.00.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana odeszła
 • śp. Krystyna Szpajewska, lat 69, z ul. Norwida

… dobry Jezu a nasz Panie … 

V niedziela w ciągu roku – 4.02.2018r.

 1.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i dla ich rodziców.
 2. Jutro w kalendarzu liturgicznym przypada św. Agaty. Po Mszach św. błogosławieństwo chleba.
 3. Najbliższy czwartek jest tzw. tłustym czwartkiem. 14 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.
 4. Grupa modlitewna św. Ojca Pio organizuje w październiku pielgrzymkę do Włoch. Chętnych – celem zapoznania się z programem pielgrzymki zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej na spotkanie do salki katechetycznej.
 5. W przyszłą niedzielę – druga niedzielę miesiąca – kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni.
 6. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą przez sześć kolejnych niedziel w kościele św. Katarzyny po Mszy św. o godz. 17.00.

IV niedziela w ciągu roku – 28.01.2018r.

 1.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej – w tym czasie jest zawsze okazja do Spowiedzi św. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00.
 2. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w piątek – w Święto Matki Bożej Gromnicznej – o godz. 7.00, 9.00, 17.00  i   18.00. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. W tym dniu przypada także Dzień Życia Konsekrowanego – przeżywany w duchu wdzięczności Bogu za dar powołania i posługi osób konsekrowanych. Na terenie naszej diecezji znajduje się zakon Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Siostry Karmelitanki składają serdeczne „Bóg zapłać” za coroczna kolektę w dniu 2 lutego przeznaczoną na utrzymanie ich klasztoru. Jak we wszystkie święta Maryjne zapraszamy w piątek na wspólny śpiew Godzinek o godz. 6.40.
 3. W sobotę – 3 lutego – przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 błogosławieństwo świecami św. Błażeja.
 4. Chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz i ks. Marcin odwiedzą w piątek a ks. Dominik w sobotę.

III niedziela w ciągu roku – 21.01.2018r.

 1.  We wtorek kończymy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Pragnę serdecznie podziękować za miłe przyjęcia, za obecność na kolędzie oraz wspólną modlitwę z prośbą o pomoc i błogosławieństwo Boże na Nowy Rok. Niech Bóg wspiera swoim błogosławieństwem wszystkie nasze dobre poczynania. Składam serdeczne „Bóg zapłać” na wszystkie ofiary złożone na nową ambonę w naszym kościele.
 2. Trwa tydzień ekumeniczny modlitw o jedność chrześcijan. Dzisiaj o godz. 14.00 nabożeństwo ekumeniczne w kościele ewangelicznym a jutro o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny.
 3. We wtorek przypada 23 dzień stycznia. Zapraszam na godz. 18.00 na Msze św. do św. Ojca Pio. Po Mszy św. adoracja Jego relikwii. Spotkanie grupy modlitewnej św. Ojca Pio w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. W piątek 26 stycznia po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 5. W sobotę 27 stycznia na Msze św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie w naszym kościele uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 6. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy dobrego wypoczynku i stosownej pogody.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana odeszły:

śp. Marianna Lipińska, lat 84 z ul. Nidzickiej

śp. Genowefa Gralak, lat 91 z ul. Nidzickiej

… dobry Jezu a nasz Panie …

II niedziela w ciągu roku – 14.01.2018r.

 1.  Trwają wizyty duszpasterskie. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, by zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolęda jest wspólną modlitwą całej rodziny wraz z kapłanem. Starajmy się być obecni na kolędzie całą rodziną. Ofiary składane na kolędach przeznaczone są na nową ambonę w naszym kościele.
 2. Przez okres kolęd nie będzie adoracjo Najświętszego Sakramentu w czwartek a biuro parafialne jest czynne tylko rano od godz. 8.00 do 9.00.
 3. We wtorek przypada 16-ty dzień miesiąca stycznia. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja Jego relikwii.
 4. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 przy żłóbku jasełka w wykonaniu dzieci Gromady Zuchowej Barwne Smyki.
 5. W minionym tygodniu z naszej parafii po nagrodę do Pana odeszli:

– śp. Anna Gniadkowska, lat 68 z ul.Karłowicza

– śp. Franciszek Podsendek, lat 73 z ul. Norwida

– śp. Jadwiga Stachewicz, lat 76 z ul. Okólnej

– śp. Alina Konopacka, lat 80 z ul. Kardynała Wyszyńskiego … dobry Jezu …

 1. Zbiórka sprzętu elektronicznego – 19 stycznia – piątek – do godz. 12.00

 Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2018r.

 1.  Dzisiejszej niedzieli wspominamy Chrzest Pana Jezusa w Jordanie. Każdy z nas przyjął Sakrament Chrztu św. Chrzest zgładził nasz grzech pierworodny i uczynił nas dziećmi Bożymi. Prośmy Pana, abyśmy zawsze żyli godnie jak dzieci Boże.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i dla ich rodziców.
 3. W przyszłą niedzielę – 14 stycznia – po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo przy żłóbku. Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne kolędowanie.
 4. Trwają wizyty duszpasterskie. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, by zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolęda jest wspólną modlitwą całej rodziny wraz z kapłanem. Starajmy się być obecni na kolędzie całą rodziną. Ofiary składane na kolędach są przeznaczone na nową ambonę w naszym kościele.
 5. W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko rano – od 8.00 do 9.00.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Toruniu.

Kalendarz

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nabożeństwa

Msze Święte w Niedzielę:

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.

Msze Święte w Dni Powszednie:

7:00, 18:00.

więcej...

Użytkownicy na stronie

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 2
W tym tygodniu: 179
W sumie: 95515