O g ł o s z e n i a      d u s z p a s t e r s k i e

XXVIII niedziela w ciągu roku – 10.10.2021r.

1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o 16.30.

2. W środę przypada 13-ty dzień miesiąca października. Zapraszamy w środę o godz. 20.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.. Różaniec w środę odmówimy podczas nabożeństwa fatimskiego.

3. W sobotę – 16 października przypada 43 rocznica wyboru  św. Jana Pawła II na Stolice Piotrową. Zapraszamy w środę na Msze św. dziękczynną za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II. Po Mszy św. adoracja Jego relikwii.

4. W przyszłą niedziele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Misje św.

5. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że jedynym darem jaki możemy ofiarować naszym zmarłym za wszystkie otrzymane od nich Dobro jest modlitwa. Pamiętajmy o Mszach św. za zmarłych, oraz o zdrowaśkach jednorazowych i rocznych. W zdrowaśkach jednorazowych modlić sie będziemy za zmarłych przez cały tydzień po Wszystkich Świętych. Zdrowaśki roczne będą odmawiane w ciągu roku przed Mszami św. o godz. 7.15 i 19.15. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie odprawiona w Dzień Zaduszny – 2 listopada o godz. 9.00 i o godz. 16.00.

6. Biuro parafialne jest czynne: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 15.30 do godz. 17.00 oraz w soboty od godz. 8.30 do godz. 10.00 (powtórzyć)

7. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołami zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Dzieło to jest dziękczynieniem za naszego Ojca św. – Jana Pawła II.

8. W minionym tygodniu spośród nas odeszli:

– śp. Jan Sierawski, lat 88 z ul. Wolności

– śp. Wiktoria Gerwatowska, lat 81 z ul. Norwida

– śp. Stanisław Szeluga, lat 70 z ul. Lenartowicza

– śp. Zbigniew Romanowski, lat 54 z ul. Budowlanej

– śp. Krystyna Sieczkowska, lat 75 z ul. Nidzickiej            … dobry Jezu …